سقف بیمه خطر فوت افزایش یافت

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران

در بخشنامه ای به شرکت های بیمه حداکثر مبلغ بیمه برای خطر فوت در بیمه نامه عمر انفرادی را برای یک بیمه شده از ۲ به ۴ میلیارد ریال افزایش داد.

298167

اداره کل امور فنی بیمه مرکزی در بخشنامه ای به مدیران عامل شرکت های بیمه اعلام کرد که بر اساس ماده ۷ آییننامه بیمه های زندگی (شماره ۶۸) و حسب موافقت رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از ابتدای فروردین سال جاری حداکثر مبلغ بیمه برای خطر فوت در یک یا چند بیمه نامه عمر انفرادی صادره در یک یا چند شرکت بیمه برای یک بیمه شده، چهار میلیارد ریال تعیین می شود.

بیمه مرکزی : شناسایی ۵ هزار نماینده  دوشغله

بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای سیاست های نظارتی و طرح ساماندهی شبکه فروش، اطلاعات نمایندگان و کارگزاران بیمه‌ای را با دستگاه‌های نظارتی مبادله و دو شغله ها را اعلام کرد.

بر اساس این طرح، مشخصات بیش از ۵ هزار  نماینده دو شغله برای تعیین تکلیف به موسسات بیمه ابلاغ شده ‌است.

شرکت‌های بیمه موظفند حداکثر تا مدت سه ماه نسبت به اصلاح وضعیت این دسته از
نمایندگان بیمه اقدام کنند.

شایان ذکر است نمایندگان و کارگزاران طبق مقررات مصوب شورای‌عالی‌بیمه مجاز به فعالیت در هیچ شغل دیگری نیستند.

طبق این طرح، شرکت‌های بیمه آرمان، رازی و کارآفرین بالاترین درصد نمایندگان دوشغله نسبت به کل نمایندگان فعال شرکت را دارا هستند. در سه شرکت بیمة سامان، پاسارگاد و پارسیان نیز نسبت نمایندگان دوشغله بیش از ۲۰ درصد کل نمایندگان است.

شرکت‌های بیمة سرمد و کوثر کمترین درصد نمایندگان دوشغله نسبت به کل نمایندگان فعال شرکت دارا هستند.

همچنین شرکت‌های بیمة ایران، پاسارگاد و پارسیان بیشترین تعداد نمایندگان دوشغله از مجموع نمایندگان دوشغله و شرکت‌های بیمه سرمد و تعاون کمترین تعداد نمایندگان دوشغله از مجموع نمایندگان دوشغله را به خود اختصاص داده‌اند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!